"Tiesos draugas"

Tema: Istorija

Besidominčius Lietuvos baptistų istorija galbūt sudomins Lietuvos nacionalinės Martyno Mažžvydo bibliotekos bei Lietuvos archyvų departamento Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuotas projektas, padaręs prieinamus tarpukario metais Lietuvos baptistų leisto laikrašštėlio "Tiesos draugas" numerius.

Juos rasite adresu http://www.epaveldas.lt/vbspi/biSerial.do?biRecordId=13779

Baptistų ir anabaptistų istorijos tyrimo (BAIT) centras

Tema: Istorija

Savo praeities ir šaknų pažinimas svarbus visiems. Ne išimtis ir Lietuvos baptistų bendruomenė. Tuo tikslu 2005 metų spalio mėnesį, kaip tik sukakus 165 metų jubiliejui, kurį šventė viena seniausių Pabaltijo baptistų bendruomenių, buvo įkurtas Baptistų ir anabaptistų istorijos tyrimo centras, sutrumpintai BAIT. Šio centro vadovu tapo Albertas Latužis, kurio indėlis į Lietuvos baptistų istorijos paveldą žinomas daugeliui. BAIT centras turi keletą tikslų. Vienas jų - tai surinkti ir padaryti prieinama visą imanomą archyvinę medžiagą, kuri šiuo metu išbarstyta po visą Lietuvą ir net kitas pasaulio šalis.

Baptistai pasaulyje ir Lietuvoje

Tema: Istorija

Albertas Latužis

Baptistų (gr. baptistês - krikštytojas) ištakos siekia Reformacijos laikus - XVI amžių. Ne visais teologiniais klausimais tarpusavyje sutarė reformatoriai Cvinglis, Kalvinas, Liuteris. Tie skirtumai atsispindi šiuolaikinėse reformatų ir liuteronų Bažnyčių doktrinose. Tačiau dar vienos, pačios radikaliausios Reformacijos srovės - anabaptistų atstovai nesutarė nei su vienais, nei su kitais.